peo
15 بهمن 1401 - 12:42

اورژانس هوایی تهران تقویت می‌شود

همزمان با ایام الله دهه فجر اورژانس هوایی تهران به همت شرکت هلیکوپتری آواسلامت تقویت می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید حسین صفوی؛ رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، به همراه جمعی از مدیران مربوطه از شرکت هلیکوپتری آوا سلامت و کارگاه‌های الکترونیک، دینامیک، موتور و باطری‌سازی و  بازدید و از نزدیک عملیات فنی و حرفه‌ای این کارگاه‌ها را مورد بررسی قرار داد.

وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: در حال حاضر شاهد موفقیت، همت و تلاش‌های روزافزون در شرکت هلیکوپتری آواسلامت هستیم و باعث افتخار است که با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، تلاش‌ها جهت تقویت بالگردهای اورژانس هوایی به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های مدونی صورت گرفته تا در مدت زمان کوتاهی شاهد پیشرفت شرکت هلیکوپتری باشیم، افزود: تمام اقدامات و برنامه‌های اجرایی که در این راستا اجرا شده مستند خواهند شد تا روش‌ها و برنامه‌ها برای سایرین نیز مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: به جزء فعالیت‌هایی که امروز توسط مهندسان ایرانی در زمینه تعمیر و ساخت قطعات مورد نیاز هلیکوپترها شده در راستای خدمت‌رسانی به مصدومین و آسیب‌دیدگان اقدامات بسیار مهم و بزرگی که اثر بخش بوده‌اند نیز صورت گرفته است و سازمان اورژانس کشور هم تاکید به ادامه این فعالیت‌ها دارد، ان‌شاءالله بتوانیم به صورت مطلوبی از این خدمات بهره‌برداری کنیم.

همچنین کاپیتان کیومرث احدی، مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت درباره جزئیات این برنامه‌ها اعلام کرد: این شرکت، 5 ایستگاه‌ عملیاتی ویژه اورژانس هوایی در البرز، سمنان، گرگان، یزد و گناباد(خراسان رضوی) دارد و هر کدام از این ایستگاه‌ها دارای یک بالگرد ویژه اورژانس هوایی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از هلیکوپترهای این شرکت حدود پنج سال پیش زمین‌گیر شده بود، گفت: خوشبختانه به همت مهندسان ایرانی مشکلات فنی این هلیکوپتر برطرف شده و قطعات مورد نیاز آن هم در حال حاضر تامین و به‌زودی و طی ایام دهه فجر به چرخه فعالیت باز می‌گردد.

کاپیتان احدی با بیان اینکه این بالگرد اروپایی و از نوع BK117 است، گفت: تست کامل این هلیکوپتر انجام گرفته و خوشبختانه هیچ مشکلی ندارد و به‌زودی جهت حمل بیمار تحت عنوان اورژانس هوایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آواسلامت با بیان اینکه این شرکت تنها شرکتی است که از سازمان هواپیمایی کشوری جهت انجام اورژانس هوایی دارای مجوز رسمی است، خاطرنشان کرد: به‌زودی قرار است در بوستان ولایت ایستگاه اورژانس هوایی راه اندازی شود همچنین هلیکوپتر دیگری از همین نوع در دست تعمیر است و آن هم به‌زودی به چرخه فعالیت باز خواهد گشت لذا 2 مورد به تعداد هلیکوپترهای فعال افزوده می‌شود‌.

وی در مورد ویژگی‌های این هلیکوپترها گفت: این هلیکوپترها به صورتی طراحی شده که درب آن از عقب باز می‌شود تا برانکار راحت از هلیکوپتر وارد و خارج شده و جابجایی بیمار یا مصدوم با سهولت انجام گیرد همچنین کاملاً این بالگردها مجهز به تجهیزات پزشکی است و جثه سبک دارند. از طرفی این هلیکوپترها دو موتوره است و قدرت موتورها بسیار خوب بوده و در صورت خرابی یا خاموش شدن یکی از موتورها قابلیت حرکت بالگرد و فعالیت آن با یک موتور هم امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018344