peo
16 بهمن 1401 - 00:50

جلوه‌های جهادی تبریزی‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان شهرستان خوی

تبریز-از همان ساعات اولیه وقوع زلزله در خوی، نیروهای امدادی و گروه های جهادی و بسیجیان تبریزی با حضور در این شهرستان و روستاهای آسیب دیده، به یاری زلزله زدگان شتافتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده ولی فقیه در استان به همراه استاندار آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا با حضور در مناطق زلزله زده خوی، از روند خدمت رسانی گروه‌های امدادی و جهادی آذربایجان شرقی به مردم زلزله زده بازدید کرده و در جریان نحوه خدمت رسانی قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام آل هاشم، عابدین خرّم و سردار عباسقلیزاده در سفر به خوی، ابتدا از اردوگاه و بیمارستان صحرایی هلال احمر بازدید کرده و به گفت‌وگو با مردم زلزله زده و امدادگران پرداختند.

از نکات جالب این بازدید می‌توان به ابراز رضایت مردم از ایجاد اسکان موقت و تأمین امنیت اشاره کرد.

محسن ایران زاد رئیس ستاد پشتیبانی مدافعان حرم آذربایجان شرقی در این بازدید گزارشی از روند امدادرسانی ارائه کرد و گفت: نیازمندی‌های مردم باید به صورت دقیق احصاء شود تا توزیع کمک‌های مردمی هدفمند شود.

وی افزود: هلال احمر استان خدمات خوبی ارائه داده است و سپاه نیز اتفاقات خوبی رقم زده و گروه‌های جهادی در روستاها خدمات خوبی ارائه می‌دهند.

آشپزخانه بسیج سازندگی سپاه عاشورا و کمپ خیرین جوان تبریز مجموعه‌های جهادی بودند که امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا از آنها بازدید کردند.

سرهنگ ملک لو مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا نیز طی گزارشی گفت: گروه‌های جهادی استان از اولین ساعات زلزله در منطقه حضور یافته‌اند و بیش از ۱۶ گروه جهادی در منطقه حضور دارند و روزانه هفت هزار پرس غذا توزیع می‌شود.

از دیگر نکات قابل توجه در خدمت رسانی به زلزله زدگان، ابتکار جالب گروه جهادی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی بود که مورد توجه همگان قرار گرفت. این گروه جهادی با در دست گرفتن یک مجموعه گلخانه‌ای، محیطی امن و گرم را برای زلزله زدگان ایجاد کرده و نزدیک صد چادر بر پا کرده‌اند که برای ساکنین خدماتی از قبیل تغذیه، درمانی و مهد کودک و مشاوره ارائه می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی در حاشیه این بازدیدها در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از اولین روز زلزله، مدیریت بحران استانداری، هلال احمر استان، گروه‌های جهادی سپاه عاشورا و گروه‌های مردمی در اینجا مستقر شده‌اند.

عابدین خرّم تاکید کرد: تا آخرین لحظه در خدمت مردم منطقه خواهیم بود.

فرمانده سپاه عاشورا نیز اظهار داشت: اینجا دلیرمردان تبریز و آذربایجان شرقی موج خدمت به راه انداخته‌اند.

سردار عباسقلیزاده تصریح کرد: گروه‌های جهادی، دانشجویان، هلال احمر و دستگاه‌های دولتی با تمام وجود وارد میدان شده‌اند. همچنان که گفته‌ام سپاه عاشورا تا آخرین لحظه و تا ایجاد شرایط آرام در خدمت مردم عزیز خوی خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1019207